Blogger » Atıf Kaldırma (Resimli Anlatım)

Merhabalar bu yazımda, Blogger kullanıcıları için Atıf Kaldırma konusunu anlatacağım. Birçok Blogger kullanıcısı bu durumdan şikayetçidir. Fakat, bu bileşen sanıldığı gibi kaldırılamaz değil. Bizim yapacağımız yöntem ise, Atıf bileşenini pasif hale getirmek olacaktır. 

İlk olarak Blogger panelimize giriş yapalım. Giriş yaptıktan sonra sırasıyla sol tarafta bulunan sekmelerden, Şablon > HTML’yi Düzenle seçeneğine tıklayalım. Bu adımları uyguladıysak, karşımıza kullandığımız temanın kodları gelecektir. Bu sayfada CTRL + F tuşlarına tıklayarak arama çubuğunu açalım. Ve çıkan arama bölümüne, Attribution yazalım. Bu adımdan sonra karşımıza aşşağıda ki gibi bir kod düzeni gelecektir.

blogger-attribution

Bu bölümde true yazan bölümü ‘false‘ ile değiştirin ve kaydedin. 

blogger-attribution-false

Bu değişiklikleri uyguladıktan sonra, Yerleşim bölümüne giderek Atıf‘a tıklayın ve kaldır butonuna tıklayın. Artık Powered by Blogger yazısından kurtulmuş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan WordPress Tema Yükleme/Düzenleme! başlıklı makalemizde wordpress tema ayarları, wordpress tema düzenleme ve wordpress tema kurma hakkında bilgiler verilmektedir.