Blogger » Favicon Değiştirme

Merhaba okurlarım, daha önce sizlere WordPress’te nasıl favicon değiştirdiğinizi anlatmıştım. Bugün ise bu işlemi Blogger’da nasıl yaparız onu anlatacağım. İnternette yaptığım araştırmalar sonucu verilen kodlar bazı tarayıcılarda düzgün çalışmadığını gördüm ve bunun üzerine bir araştırma yapıp kendim uyguladım ve başarıya ulaştım. Şimdi benim uyguladığım işlemleri tek tek uygularsanız her tarayıcı da hiç bir sorun çıkmadan sorunsuz görüntülenecektir favicon simgeniz. Favicon’un ne olduğunu herkesin bildiğini varsayarak anlatım işlemine geçiyorum. 

Adım adım uygularsanız bir problem çıkmadan favicon’umuzu değiştirmiş oluruz.

1.adım; 

Blogger’a giriş yapalım ve sol menüden, Kumanda Paneli>Tasarım>HTML’yi düzenle diyelim. Çıkan pencerede üst taraftan Widget şablonlarını genişlet kutucuğunu işaretleyelim ve devam edelim. Klavyenizde ki CTRL + F tuşlarına basarak aşşağıda ki kodu aratalım.

<b:include data=’blog’ name=’all-head-content’/>

Bu kodu bulduysanız hemen altına aşşağıda ki vericeğim kodları ekleyin.

<link href=’Buraya favicon resminizin linkini girin.‘ rel=’shortcut icon’ type=’image/vnd.microsoft.icon’/>

Bu işlemde bu kadar arkadaşlar. 

Herhangi bir sorununuz olursa yorum bırakmanız yeterli olucaktır.Bir önceki yazımız olan WordPress Tema Yükleme/Düzenleme! başlıklı makalemizde wordpress tema ayarları, wordpress tema düzenleme ve wordpress tema kurma hakkında bilgiler verilmektedir.