CS GO – Cfg Nereye Atılır, Nasıl Aktif Edilir?

Merhabalar, tutkunu olanlar için cs go cfg nereye atılır, nasıl aktif edilir diye merak ediyor ve araştırıyorsanız burada sizin için cevapladım. Uzun zamandır gelen sorular neticesinde artık bu soruya bir açıklık getirmeyi düşündüm. Hemen uzatmadan anlatıma geçip sizleri ferahlatalım.

İlk olarak Bilgisayarım > C: klasörüne giriyoruz. Buraya dikkat edin. Siz cs’yi nereye kurduysanız oraya giriş yapacaksınız. Daha sonra Steam > steamapps > common > CS Global Offensive > cs go > cfg klasörüne giriş yapıyoruz. Kullanacağınız .cfg uzantılı dosyayı buraya sürükle bırak yöntemi ile atıyorsunuz. Böylelikle cs go cfg nereye atılır kısmını halletmiş olduk. Gelelim ikinci meselemize.

CS GO Cfg Nasıl Aktif Edilir

Oyuna giriş yaptıktan sonra tab tuşunun hemen üstünde ki tuşa basalım. Karşımıza geliştirici konsol gelecektir. Burada biraz önce cfg klasörüne attığınız dosyanın adını başında exec olacak şekilde yazalım. Yani şöyle olacak “exec anil.cfg” sizin cfg dosyanızın adı neyse onu yazınız. Eğer geliştirici konsol açılmıyor ise oyun ayarları bölümüne girerek aktif etmelisiniz.

Sesli anlatım isterseniz Youtube üzerinde paylaşmış olduğum Video’yu izleyebilirsiniz. 

Takıldığınız bir alan olursa yorum atabilirsiniz. Şimdilik görüşmek dileğiyle, esen kalın.