Google Chrome SEO Eklentileri

Değerli takipçilerim, SEO ile uğraşan ve güncellemeleri takip eden web master arkadaşlarımız için Google Chrome Seo Eklentilerini paylaşacağım. Uzmanlar için bu eklentiler(uzantılar) neredeyse vazgeçilmezdir. Hiç lafı uzatmadan sizlere lazım olacak 10 adet eklentiyi aşşağıda sıralamaya başlayalım.

Check My Links

Bu eklentimiz, web sitenizde ki link yapısının(linklerin) doğru bir şekilde çalıştığını veya çalışmadığını bize gösteren daha doğrusu kontrol etmemizi sağlamaya yaramaktadır.

SEO For Chrome

“Sitem SEO kurallarını uygun mu, değil mi?” diye merak ediyorsanız bu eklenti tam size göre! Tam olarak size sitenizin seo değerlerini ölçüp bir liste halinde görmenizi sağlayan eklentidir.

MozBar

Bir sitenin seo değerlerini arama sonuçlarında veya Google Chrome gibi tarayıcı ekranında görüntülenmesini sağlayan bir eklentidir.

Wordtracker Scout

Sitenizde en çok kullanılan keywords(anahtar kelimeler)’in yoğunluğunu göstermektedir. Buna göre sitenize seo çalışması yapacak veya yaptıracaksanız kelime bazlı olarak yapılan analizleri belirleyebilirsiniz.

Web Developer

Sitenizin daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde çalışması için kurmanız gereken bir eklentidir. 

SEO Quake

İndex sayınız, pagerank değeriniz, alexa sıralamanız gibi sitenizin info(bilgi) değerlerini sizlere sunan kullanmanızı tavsiye ettiğim eklentiler arasında yer almaktadır.

Source Kit

Sitenizde anlık olarak görebileceğiniz kodlarınızın düzenlenmesine yarayan bir eklentidir. Bir nevi kelime editörü diyebiliriz.

Fat Rank

Anahtar kelimenizde veya belirli bir kelime de sitenizin kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir. 

Shareaholic For Crome

Sitenizde twitter, facebook, linkedin vs. sosyal paylaşım sitelerinin “paylaş” butonu yok ise, bu eklenti ile kolaylıkla içeriklerinizi sosyal medya da diğer insanlar ile buluşturabilirsiniz.

Redirect Path Checker

301, 302, 404, 505 gibi sayfa yönlendirmelerinizin içerisinde bulunan linkleri listelemek için kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Google Aramalarda Yıldızlı Çıkmak - AggregateRating başlıklı makalemizde aggregaterating, google aramalarda yıldızlı çıkmak ve postratings kurulumu hakkında bilgiler verilmektedir.