SEO Nedir?

Merhaba arkadaşlar, bugün ki değindiğim konu ise SEO Nedir? 

SEO Nedir?

SEO’nun açılımı, Search Engine Optimization türkçe karşılığı ise Arama Motoru Optimizasyonu’dur. SEO Arama motorlarında hedeflenen anahtar kelimede (Google, Yandex, Yahoo, Bing) gibi sitelerde sitenizin üst sıralara taşınmasını sağlayan çalışmadır. 

SEO Nasıl Yapılır?

Öncelikle SEO’nun temeli site içinde meta tag’lar ve özgün içeriktir. Google’da meta tagları araştırırsanız nasıl yapılacağı konusunda pek çok makale bulunmaktadır. Sitenizde yaptığınız paylaşımlarda başka sitelerden alıntı kullanmamaya çalışın. Olabildiğince kendiniz yazmaya gayret gösterin. Google alıntı içerik kullanan siteleri fazla dikkate almıyor. Uzun lafın kısası ne kadar özgün içerik girerseniz sizin için o kadar faydalı olucaktır.

SEO Çalışması Kimden Alınmalıdır?

Öncelikle şundan bahsetmeliyim piyasada kendini SEO’cuyum diye tanıtan bir çok insan var bu insanlara güvenmemenizi öneririm. 1 hafta veya 2’ay da SEO tamamiyle öğrenilemez. Sitenizde SEO çalışması yaptıracaksanız kesinlikle büyük firmalar veya benimsenmiş kişiler ile bu yolda yürümenizi tavsiye ederim. 

Bir önceki yazımız olan Kişisel » İşte KADINIM'ın Gözlerimi Dolduran O Satırları.. başlıklı makalemizde sevgiliye mesajlar ve sevgiliye şiirler hakkında bilgiler verilmektedir.