Siteni Bing’e Ekleme!

Bilindiği gibi Microsoft’un yeni arama sitesi Bing olarak değiştirildi ve yeni ismini aldı.  Daha önceki yazımızda ( MSN site ekleme) da bahsettiğimiz gibi  Microsoft google ile hızlı bir rekabet girmiş bulunuyor. Bunun için yeni arama motoru Bing ile oldukça iddialı.

Birçok kişi ve şirket tarafından kullanılan yeni windows işletim sistemlerinde (*) ve internet explorer 8 ve devamı sürümlerde Bing arama motoru “varsayılan” olarak yani üzerinde hazır bir şekilde kurulu olarak geliyor. Bu nedenle Bing arama motoruna site eklemek çok önemli bir durum. (*) Daha fazla bilgi için Windows Türkçe sitesini referans alabilirsiniz.

Bing’e site eklemek için http://www.bing.com/docs/submit.aspx?FORM=WHWL linkinde bulunan sayfada Bing Site Ekleme formunu kullanmanız gerekmekte.

Genel olarak, Bing Bot (MSNbot), Internet’teki bir çok sayfayı kendisi bulabilir. Bununa rağmen, siteniz Bing arama motorunda görünmüyorsa, sitenizin URL adresini yukarıdaki linkten siz de ekleyerek Bing arama motoruna site kayıt işlemini tamamlamış olursunuz.

Bing sitenizdeki diğer sayfaları bulmak için giriş sayfanızdaki bağlantıları takip edeceğinden, bütün sayfalarınızın linklerini teker teker Bing’e kayıt etmeniz gerekli değildir. (Bing URL gönderme sayfasında resimli doğrulama uygulaması bulunmaktadır).

Bir önceki yazımız olan Siteni Google'a Ekleme! başlıklı makalemizde google add url, google site ekle ve google site ekleme hakkında bilgiler verilmektedir.