Tumblr » Müzik Player Ekleme

Merhabalar, bugün Tumblr kullanıcıları için profilinize müzik player eklemeyi anlatacağım. Kullanımı ve kurulumu gayet basit ve kısa bir işlemdir. Şimdi anlatıma geçelim.

İlk yapacağımız işlem, http://scmplayer.net/ sitesine girelim. Ana sayfada bulunan müzik şablonlarından beğendiğimiz bir tanesini seçelim ve Next butonuna tıklayalım.

scm-muzik-player

Bizi, Edit Playlist bölümüne yönlendirecektir. Buradan, Song Title yazan yere şarkı adını yazalım. Song URL yazan yere ise, şarkının linkini ekleyelim. (Ben Youtube’u tercih ediyorum.)

scm-muzik-player-2

Şarkılarımızı eklediysek, yukarıda ki sekmelerden Configure Setting‘e tıklayalım. Burada yapacağımız işlem, ziyaretçiler profilinize girdiğinde şarkıların otomatik çalmasını, ses ayarını ve playback(tekrar) etmesini ayarlayacağız. Diğer ayarlarla oynamanıza gerek yok. İstediğimiz bölümleri seçip Done butonuna tıklayalım.

Auto Play – Otomatik Oynatma
Playback – Tekrar Oynatma
Default Volume – Ses Düzeyi

scm-muzik-player-3

Bu işlemlerden sonra bize bir kod verecektir. Kodu tamamen kopyalayıp Tumblr profilimize giriş yapalım ve Kişiselleştir butonuna tıklayalım. Daha sonra, HTML’i Düzenle diyip ekleyelim. Bu işlemden sonra sorunsuz bir şekilde müzik player’ınız çalışacaktır. Kodu ekleyemenler veya hata alanlar olursa yorum bırakırsanız yardımcı olurum. Bir sonra ki yazımda görüşmek üzere..

VİDEOLU ANLATIM

Bir önceki yazımız olan WordPress » Eklentisiz Son Tweet Gösterme başlıklı makalemizde eklentisiz son tweet gösterme ve wordpress son tweet gösterme hakkında bilgiler verilmektedir.