Tumblr » Sidebar’da Tweetleri Gösterme

Merhabalar sevgili okurlarım, Tumblr profiliniz de tweet’lerinizi göstermek istemez misiniz? Tabi ki istersiniz 🙂 Peki nasıl yapacağım bunu? dediğinizi duyar gibiyim. Sizi yormadan anlatıma geçelim.

İlk önce yapmanız gereken şey, Twitter’a girmek. Giriş yaptıktan sonra, https://twitter.com/settings/widgets adresine gidelim. Diğer bir yol ise, Ayarlar > Bileşenler‘e tıklayalım. Açılan sayfada, Yeni Oluştur butonuna tıklayalım. Bu sayfada sizi aşşağıda ki gibi bir bölüm karşılayacaktır.

twitter-bilesenler

Kullanıcı adınızı, yükseliği, rengi ve bağlantı renginizi doldurduktan sonra “Twitter’ı kişiselleştirmekten vazgeç” butonunu işaretliyoruz ve Bileşen Oluştur butonuna tıklıyoruz. Bu adımdan sonra size bir kod vericektir. Bu kodu kopyalayın. Ve Tumblr profilinize giriş yapın. Sırasıyla, Kişiselleştir > HTML’i Düzenle sayfasına gelelim. Burada CTRL + F yaparak “Description” kelimesini aratalım. Ve aşşağıdakine benzer bir kod göreceksiniz.

description-aciklama

Bu kodun hemen altına Twitter’dan aldığınız kodu yapıştırın ve kaydedin. Eğer genişlik ayarı vs. sorunlar yaşarsanız yorum bırakınız.

VİDEO’LU ANLATIM

Bir önceki yazımız olan WordPress » Eklentisiz Son Tweet Gösterme başlıklı makalemizde eklentisiz son tweet gösterme ve wordpress son tweet gösterme hakkında bilgiler verilmektedir.