Tumblr » Unfollow Edenleri Görme

tumblr-unfollow-edenleri-görmeMerhabalar, birçok sosyal ağ kullanıcısının severek kullandığı ücretsiz blog hizmeti sağlayan Tumblr‘da sizin takip ettiğiniz fakat, sizi listesinden çıkaranları yani unfollow edenleri nasıl görebiliceğinizi anlatacağım. Bu işlemi XKit programı ile halledeceğiz. Programın çalışması için bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısının yüklü olması gerek.

Google Chrome internet tarayıcısı yüklü olmayanlar, BURAYA tıklayarak tarayıcıyı indirebilirler. Daha sonra Chrome’un uzantısı olan XKit eklentisini de, BURAYA tıklayarak Chrome’a entegre edelim. Eklentiyi yüklediysek, Tumblr’a giriş yapalım. Giriş yaptıktan sonra XKit eklentisi otomatik olarak dosyaları yüklemeye başlayacaktır. Dosyalar yüklendikten sonra, F5 tuşuna basıp sayfayı yenileyelim. Daha sonra, takipçilerimize tıkayalım. Bu sayfada sağ sidebar’da(menüde) altta vereceğim resimde ki gibi 2 adet seçenek mevcut olacaktır. Delta Checker ve Mutual Checker seçenekleri.

tumblr-unfollow

Delta Checker: Sizin takip ettiğiniz fakat sizi unfollow edenleri göstermektedir. 

Mutual Checker: Siz takip etmeseniz bile, sizi takip edip unfollow edenleri gösterir.

Üstte ki seçeneklerden istediğiniz butona tıklayarak unfollow edenleri görüp, sizde onları unfollow edebilirsiniz. Bu konunun da sonuna geldik, görüşmek üzere. İyi günler.

Bir önceki yazımız olan WordPress » Eklentisiz Son Tweet Gösterme başlıklı makalemizde eklentisiz son tweet gösterme ve wordpress son tweet gösterme hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Güzel yazı teşekkürler…

 • İnci

  Ben bunu başaramadım malesef. Eklentiyi sorunsuz kuruyorum ama delta ve mutual checker yazıları çıkmıyor. Ne yapabilirim, yardımcı olur musun ?

  • İnci hanım, ilk denememde banada olmuştu söylediğiniz olay. Chrome uzantılardan eklentiyi kaldırıp tekrar kurarmısınız lütfen son sürümünü. Sorun düzelmiş olacaktır. Hala sorun devam ederse, iletişim kısmından benimle irtibat kurduğunuz takdirde daha detaylı yardım edebilirim. İyi günler.

 • Arkadaşlar, XKit eklentisinin yeni sürümünde Unfollow edenleri görme seçeneği yazılımın yapımcısı tarafından devre dışı bırakılmıştır. En kısa sürede tekrar aktif edeceklerini belirtmişler fakat belirli bir tarih yok.

 • mine

  Ben ekledim Chrome’a ama o butonlar çıkmıyor ne yapabilirim ??

  • Mine hanım, eklentinin yapımcısı unfollow seçeneğini devre dışı bırakmıştır. Tekrar aktif olucağını belirtmiş fakat ne zaman olduğu hakkında bilgi verilmemiş.

 • Pingback: Tumblr » Unfollow Edenleri Bulma (YENİ) | Anıl More Kahraman - Kişisel Blog()