Tumblr » Video’dan Gif Yapma

Merhabalar, bir önce ki paylaşımımda Tumblr Müzik Player Ekleme’yi anlatmıştım. Bugün ise, video’dan gif yapmayı yani hareketli resim yapmayı anlatacağım. Çok kısa bir işlemle bunu halledeceğiz.

İlk önce, http://imgflip.com/gifgenerator adresine girelim ve kayıt olalım. Daha sonra, Youtube’a giriş yapıp gif yapmak istediğiniz videoyu seçelim. Ve video’nun linkini kopyalayalım. Yukarıda verdiğim siteye kayıt olduktan sonra video linkini kopyalayalım. 

videoyu-gif-yapma

Gördüğünüz gibi sol ve sağ tarafta video’nun kaçıncı saniyede başlayıp, kaçıncı saniyede bitireceğinizi yazmanıza olanak sağlayan 2 kutucuk bulunuyor. Burada önemli olan, yapacağınız Gif’in 4 saniyeden fazla olmamasıdır. Aksi takdirde, görüntü kalitesi bozulacaktır. FPS bölümü mümkün olduğunca yeşil renk olacak şekilde ayarlamaya çalışın. Bu Gif’in kalitesi için önemlidir. Gif’in genişliği üzerinde oynayabilirsiniz. Yaptığınız Gif’i twitter’da profil resmi olarak kullanmak isterseniz, How wide? bölümünün yanında ki 100px bölümünü işaretleyin. Gif’in üzerine yazı ekleme özelliğide mevcuttur. Bütün ayarlamaları yaptıktan sonra, Gif’i oluştur diyoruz ve açılan sayfada gif’in üzerine sağ tıkladıktan sonra Download diyerek bilgisayarımıza indiriyoruz.

Bir önceki yazımız olan WordPress » Eklentisiz Son Tweet Gösterme başlıklı makalemizde eklentisiz son tweet gösterme ve wordpress son tweet gösterme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler::