Ücretsiz Backlink Veren Siteler

Merhaba değerli okurlarım, bugün size bir kaç adet ücretsiz backlink veren siteler vereceğim. Bilmeyenler için 1-2 adet bilgi vereceğim.

Backlink Nedir?

Backlink’in türkçe anlamı Geri Link demektir. Sizin anlayacağınız dilde Backlink, bir sitenin sizin sitenize referans olmasıdır. Örnek verecek olursak, blogumun en altında verdiğim “Film İzle” linkini göreceksiniz. 

Backlink Ne İşe Yarar?

Backlink, herhangi bir sitenin anasayfasında veya footer(en altta)’ın da sizin sitenizin bulunması halinde sizin sitenize link veren sitenin pagerank değerine göre Google’da sizin sitenize 10 üzerinden bir puan belirler. Ve bu sayede arama motorlarında hedef kelimede yani anahtar kelimenizde üst sıralara çıkmanızı sağlar. 

Hangi Sitelerden Backlink Almalıyım?

Backlink’te önemli kural; Backlink alacağınız sitenin PR(Pagerank) değerinin yüksek olmasıdırYani pagerank değeri 0 olan bir siteden backlink almanız sizin için bir fayda sağlamayacaktır. Aksine arama motorlarında düşüş yaşayabilirsiniz.

Ücretsiz Backlink Alabileceğiniz Siteler;

Bir önceki yazımız olan Google Sıra Bulucu Programı [ÜCRETSİZ] başlıklı makalemizde google sıra bulucu ve google sıra bulucu programı hakkında bilgiler verilmektedir.