vBulletin Tema Yükleme

“Sırf yazmış olmak için yazıyor, bunu bilmeyen mi var !?” demeyin. Öyle olsa her güne anlamsız onlarca konu sığdırırdım değil mi ? 🙂 Yeni başlayan arkadaşlarım; siz böyle diyenlere bakmayın. Yeni başladığınız bir şeyi bilmemeniz gayet normal.

vbulletin tema yukleme 01 vBulletin Tema Yükleme

Öncelikle vBulletin admin panelimize giriyoruz. Kullandığınız dil paketine göre burda yazanlar farklılık gösterebilir. Mesela, kimi temalar diye çevirmiş, başka biri stiller demiş, diğeri stiller-temalar demiş vs. vs. Burda kafanız karışmasın. Sol taraftan Stiller-Temalar > Tema Yükle-İndirseçeneğine tıklıyoruz.

vbulletin tema yukleme 02 vBulletin Tema Yükleme

Açılan sayfadan sırayla şu işlemleri yapalım:

1) Gözat diyerek temanın .xml uzantılı dosyasını bulun.
2) Evet’e işaret koyun.
3) Temanın adı ne olsun ? Bir şey yazmazsanız adını feriha koyar. Tabi temanın adı feriha.xml olarak geçiyorsa 🙂

4) Yükle

Bunun haricindeki kısımlara dokunmanıza gerek yok. Temanın iskeletini böylece yüklemiş olacağız. Şimdi sıra geldi süslerini takmaya… Temanın grafiklerini ezbere atmayın. Forum anasayfasına gidin, yüklediğiniz feriha temasını seçin. Grafiğin olmadığı yerde x gibi kendini belli eden bir işaret ya da grafiğin adı vardır. Mesela; cevap yaz, yeni konu gibi. Ona sağ tıklayıp özelliklerine girin. Özelliklerde URL’si şöyle bir şeydir:

http://www.cenkblog.com/forum/images/feriha/buttons/reply.gif
———

Temanın dosyalarına bakıyoruz. Hmm temanın içerisinde feriha.xml dosyası ve feriha klasörü varmış. Linke bakıyoruz burda da feriha klasörü yazıyor. Demek ki temadaki feriha klasörünü forum/images içerisine göndereceğiz. Grafikleri de gönderiyoruz ve sayfayı yeniliyoruz. Grafikler çıktıysa tamamdır, vBulletin temanız hayırlı olsun. Çıkmadıysa yukardakileri bir daha uygulayalım ya da bu yazıya yorum yazalım.

Kolay gelsin.

CenkBlog’dan alıntıdır.