WordPress » All in Seo Pack – Kurulum/Kullanımı

all-in-seo-pack-plugin

WordPress’in en önemli eklentilerinden biri de all in seo pack eklentisidir, Bu eklenti sayesinde sitenizin meta tag ayarlarını çok kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bildiğiniz gibi Google ın en büyük kriterlerinden biri, Meta tag ayarlarıdır. Meta tag dan aldığı bilgilere göre sıralamanızı ayarlamaktadır. Onun için, “All in Seo” eklentisi bu konuda hayati önem taşımaktadır.

Bu eklentiyle daha önce tanışmadıysanız, korkmanıza gerek yok. Çok basit ve çok iyi geri dönüş sağlayan bir eklentidir. Şimdi ilk olarak,

WordPress › All in Seo Pack Eklentinin sayfasına giderek, Eklentiyi indiriyoruz (Download Version 3.2.8) yazısına tıklıyoruz.

Eklentimizi indirdikten sonra, Rar dan çıkartıyoruz ve “all-in-one-seo-pack” klasörünü FTP deki “wp-content/plugins” klasörüne yüklüyoruz. Yükleme işlemi bittik den sonra, wp-admin üzerinden “Yüklü Eklentiler” kısmına girerek “All in One SEO Pack” eklentisini etkinleştiriyoruz.

Ardından, Ayarlar -> All in One SEO giriyoruz ve “Plugin Status:” değerini “enabled” yapıyoruz ve Ardından sitemizin Title – Description – Keyword ayarlarını yapıyoruz.

Kullanımı;

CMS yani İçerik Yönetim Sistemleri kategorisinde, son zamanlarda en çok öne çıkan sistem olan WordPress’i, tercih sebebi yapan etkenlerden biriside, seo uyumlu bir sistem olmasıdır. Ancak, wordpress seo ayarlarını geliştirmek ve siteminizin seo gücünü dolayısıyla arama motoru dostluğunu güçlendirmek için bir takım eklentiler kurmamız gerekmektedir. Bu eklentilerin ne olduğuna, kurulum ve ayarlarının nasıl yapılacağına dair tüm konular, seo kategorimizde mevcuttur. Bu yazıda, bu eklentilerden birisi ve de en önemlisi olan “All in One Seo Pack” adlı eklentiyi ele alacağım.

Seo nedir?, Neden seo çalışması yapılmalıdır? gibi sorulara artık girmeyeceğim. Seonun önem ve gücünü, webmaster dünyasının yanından geçenler bile bilmektedir. Seo konusunda, wp sistemi için geliştirilmiş pek çok eklenti vardır. Bunların kimisi ücretli, kimisi ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. “All in One Seo Pack” ücretsiz eklentiler arasında en çok kullanılan, kullanımı en basit ve en etkili olan eklentidir. Ücretsiz olması onu yetersiz mi yapıyor? Elbette hayır. Pek çok ücretli  seo eklentisinin işlevlerini yerine getirebilen bir eklentidir. Gelelim eklentinin kurulum ve kullanımına;

All in One Seo Pack Ayarları

Eklentimizi kurduk ve etkinleştirdik. Şimdi geldi eklenti ayarlarını yapmaya. Admin panelden > Ayarlar> All in One Seo  sekmesine tıkladığımız zaman karşımızda böyle bir ayar sayfası çıkacaktır. Resimde, her bir ayar sekmesi için ayrıntılı açıklama örnekler ile yapılmıştır.

wordpress seo ayarları wordpress seo seo all in one seo pack kullanımı all in one seo pack ayarları all in one seo pack all in one seo ne işe yarar all in one seo kurulum

Eklenti ayarlarımızı yaptık. Şimdi geldi yazı yazarken bu eklentinin kullanımına.  Yazılar>Yeni Ekle diyelim. Yeni yazı taslağımızı oluşturduğumuz sayfanın altına resimdeki gibi bir bölüm açılacaktır. Bu bölüm ile ilgili yine ayrıntılı bilgi resim üzerinde mevcuttur:

wordpress seo ayarları wordpress seo seo all in one seo pack kullanımı all in one seo pack ayarları all in one seo pack all in one seo ne işe yarar all in one seo kurulum

Sitemizin seosunu daha güçlü hale getirmemiz, onu arama motorlarına daha iyi anlatmamız ve arama motorlarında daha iyi yere getirmemiz açısından bu eklentinin kullanılması ve de  doğrukullanılması önemlidir.

Kolay gelsin.

Bir önceki yazımız olan WordPress Nedir? başlıklı makalemizde wordpress açıklaması, wordpress ayrıntıları ve wordpress nedir hakkında bilgiler verilmektedir.