WordPress » Aramalarda Video Gösterme

wordpress-aramalarda-video-gosterme

Merhabalar, bugün herkesin merak ettiği bir konu üzerinde duracağım. Google aramalarında video gösterme yöntemini herkes merak ediyordur diye tahmin ediyorum. En azından yeni başlayanlar veya bilmeyenler için faydalı bir bilgi olacaktır. Birçok arkadaşın bu konu hakkında çeşitli web master sitelerinde konu açtığını gördüm ve araştırmaya başladım. WordPress içinn en sonunda yabancı bir kaynak buldum ve uyguladım. Sonuç ise, başarılı. 

Peki Nasıl Yaparız?

İlk yapacağımız işlem, http://wordpress.org/plugins/xml-sitemaps-for-videos/ bu adrese giderek eklentiyi indirelim. İndirdikten sonra, RAR içinden çıkaralım. Daha sonra, çıkarttığımız dosyaları herhangi bir FTP aracılığı ile, wp-content/plugins klasörü içine aktaralım. İsterseniz WP panelinizden eklentiler bölümüne gelerek, Sitemap for Videos yazarakta eklentiyi bulabilir ve kurabilirsiniz. Eklentiyi kurup, aktifleştirdikten sonra eklenti sayfamıza girelim. Generate Video Sitemap kutucuğuna tıklamamız yeterli olacaktır. Burada ki işimiz bitmiştir. 

Şimdi Webmaster Tools’a giriş yapalım ve Tarama > Site Haritaları > Site Haritası Ekle adımlarını uygulayalım. Site haritanızı Sitemap-Video.xml şeklinde gönderiniz. Ve konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz.

NOT: Sitemap’ın işlenmesi 4-7 gün arası sürmektedir.

Bir önceki yazımız olan WordPress » Subdomain'e WordPress Kurulumu başlıklı makalemizde subdomain nedir, subdomain wordpress kurulumu ve subdomain wp kurulumu hakkında bilgiler verilmektedir.