WordPress » Breadcrumb Eklentisi

wordpress-breadcrumb-eklentisi-1

Merhabalar okurlarım, WordPress’in eklentisi olan navigasyon aracı ile artık Google aramalarında konu başlığı yerine kategorilerinizi sergilemeyi sizlere anlatacağım.  Bu sayede SEO açısından sizlere daha faydalı olacaktır. Aramalarda kullanıcılar görünen kategorilere tıklayıp o kategoride ki yazılara daha kolay ulaşabilme imkanı sağlayacaktır. Açıkcası göze de hoş görünen bir görüntü sağlıyor bu eklenti. Ayriyetten bu eklenti sayesinde ziyaretçilerin sitede kalma süresinde de başarılı bir rol sergileniyor. SEO uzmanlarının olmazsa olmaz dediği eklentilerden bir taneside Breadcrumb’dur.

RDFa Breadcrumb Kurulumu

Buraya tıklayarak eklentiyi indirelim. Daha sonra indirdiğiniz dosyayı RAR’dan çıkartalım. FTP programları aracılığıyla bu dosyamızı wp-content/plugins klasörü içine atıyoruz. Daha sonra WP panelimize girip eklentiyi aktif ediyoruz.

Eklentimizi başarılır bir şekilde kurduysak şimdi yapmamız gereken bir işlem var. Aşşağıda vereceğim kodu single.php’de temanızın herhangi bir yerine eklememiz gerekecek. Bu sayede Google bunu görüp aramalarda konu başlığınızı değil, içeriğinizin kategorisini indexlemenizi sağlıyor.

Eklenecek Kod;

        <?php rdfa_breadcrumb() ?>

 Herhangi bir sorun çıkmaksızın işlemleri gerçekleştirdiyseniz, Google aramalarında artık sitenizde ki içerikler şu şekilde görünecektir.

anilmorekahraman.com > WordPress

Örnek bir resim göstermek gerekirse;

breadcrumb-eklentisi

Dilerseniz eklentinin kurulumunu başarılı bir şekilde kurulduğunu test etmek için buraya tıklayarak herhangi bir konunuzun link’ini girip test edebilirsiniz.

WordPress navigasyon eklentisinin kurulumunda sona gelmiş bulunuyoruz. Eklenti hakkında yapamadığınız bir kısım veya bir sorunuz olursa yorum atarak beyanda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan WordPress » Yazılara Google Araması Eklemek başlıklı makalemizde wordpress yazılara google araması ekleme hakkında bilgiler verilmektedir.