WordPress » Contact Form 7 Hatası / SMTP Ayarı

wordpress-contact-form-7-smtp-ayariMerhaba arkadaşlar. WordPress’in eklentisi olan Contact Form 7 eklentisini birçok kişi bilir ve kullanmaktadır. Benimde iletişim formu için tercih ettiğim eklenti Contact Form 7’dir. Birçok iletişim formu eklentisi kullandım fakat huylu huyundan vazgeçmez sözü bu durumda devreye giriyor. Tercih edilen birçok iletişim formunun önde gelen eklentilerinden biridir Contact Form 7 eklentisi. Fakat bazı hosting firmaları güvenlik gerekçesi ile SMTP doğrulamasını kullanmanızı öngörüyor. SMTP doğrulaması yapılmadığı takdirde sitenizde kullanıcılar iletişim formu ile ne kadar mail atarsa atsınlar, mailler hesabınıza düşmüyor ve verdiği hatalar kaçınılmaz oluyor.  Sizde böyle bir problem yaşıyor iseniz, adımları tek tek takip ederek başarılı bir şekilde çözüme ulaşabilirsiniz.

Öncelikle wordpress panelimizden eklentiler sayfasına gelelim ve WP Mail SMTP eklentisini aratıp kuralım. Daha sonra ayarları aşşağıdaki gibi yapalım.

wp-mail-smtp

Bu ayarları yaptıktan sonra eklentiler sayfasında Contact Form 7’yi bulup düzenle diyelim. Açılan sayfada contact-form-7/includes/classes.php sayfasını bulalım. Sayfayı bulduysak aşşağıda verdiğim şekilde uygulamayı yapın.

Aranacak kod: $headers = “From: $sender\n”; 

Değiştirilecek kod: $headers = “From $sender\n”; 

Yani from’un yanında ki iki noktayı değiştirmiş olacağız. Tüm sorun bu iki noktadan kaynaklanmaktadır. İşlem bu kadar basitti arkadaşlar. Herhangi biryerde takılan arkadaşlar olursa yorum atmaları yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan WordPress » Breadcrumb Eklentisi başlıklı makalemizde google aramalarda kategori gösterme, wordpress aramalarda kategori gösterme ve wordpress breadcrumb eklentisi hakkında bilgiler verilmektedir.