WordPress » Favicon Ekleme!

 

wordpress-favicon-eklemeMerhaba okurlarım bugün size, WordPress’te favicon nasıl eklenir onu göstereceğim. 

wordpress-favicon-nasil-eklenir

Öncelikle Favicon Nedir? size onu anlatıyim. Favicon ingilizce bir kelimedir ve “Favorites Icon“un kısaltılmış halidir. Favicon üstteki resimde de ok işareti ile belirttiğim gibi sitenizin adres kısmında yer alır. Favicon bir nevi sitenizin simgesidir. Şimdi size sitenize nasıl favicon eklenir onu göstereceğim. Öncelikle bize lazım olan 16×16 ebatında bir favicon resmidir. Burada dikkat edeceğiniz şey favicon resminizin uzantısı .ico veya .png olmalıdır. Gerekli dosyalar elimizde ise şimdi adım adım favicon’u sitenize nasıl ekliyeceğinizi anlatayım.  Öncelikle favicon resminizi sitenizin ana dizinine yüklemeniz gerekecek. Yükledikten sonra temanızın Header.php dosyasına girin ve Ctrl + F tuşlarına basarak </head> etiketini aratın ve aşşağıda vereceğim kodu </head> etiketinin hemen üstüne ekleyin ve kaydedin. 

Aşşağıda verdiğim kodun /favicon.ico” yazan yere kendi favicon resminizin adı ile değiştirmeyi unutmayın.

Eklenecek kod;

<link rel="shortcut icon" href="/favicon.ico" />

Bu işlemleri yaptığınız da artık sizin sitenizinde bir simgesi olucak. Herhangi bir sorununuz olursa yorum atınız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

 

Bir önceki yazımız olan WordPress » Linkleri Nofollow Yapma başlıklı makalemizde linkleri nofollow yapma, nofollow ve wordpress linkleri nofollow yapma hakkında bilgiler verilmektedir.