WordPress » İletişim Formu Eklentisi – Kurulumu ve Kullanımı

Arkadaşlar merhaba, bugün sizlere WordPress’in eklentisi olan Contact Form 7 eklentisinden bahsedeceğim ve nasıl kurabileceğinizi anlatacağım. Öncelikle Contact Form 7 nedir ve neler yapabilirsiniz onu anlatayım. Contact Form 7 dediğim gibi bir iletişim kutusudur. Kolayca bu eklentiyi kurup okurlarınızın size ulaşmasını sağlayacak bir iletişim panosu hazırlayabilirsiniz. Bu pano da;  Ad, soyad, telefon numarası, e mail, tarih, metin alanı, açılır menü, captcha ve bir çok özellik mevcut durumda. Eklentiyi kurduğunuzda otomatik olarak size bir iletişim formu oluşturuyor ve bir kod veriyor bu kodu Sayfalar sekmesinden yeni bir sayfa oluşturup mesaj gövdesine yapıştırdığınız da otomatik olarak birazdan aşşağıda vericeğim resimde ki gibi sitenizde bir iletişim formunuz oluşmuş oluyor. İsterseniz fazla uzatmadan eklentiyi nasıl kurabileceğinizi ve eklenti de neyi nasıl yapabileceğinizi gösteren bir video ile sizi baş başa bırakıyim.

Dilerseniz eklentiyi BURADAN indirip FTP’nizde public_html/wp-content/plugins içine atarak daha sonra panelden eklentiler bölümünden aktif ederek kullanabilirsiniz.

Eklentinin kullanımı hakkında, videoyu izlemek için BURAYA tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan WordPress » İlk Yazı Altına Reklam Ekleme! başlıklı makalemizde ilk yazı altına reklam ekleme, sponsor reklamları ve wordpress ilk konu altına sponsor reklamı ekleme hakkında bilgiler verilmektedir.