WordPress » İndex Hızı Arttırma

wordpress-ping-siteleri

Birçok wordpress kullanıcısının yaşadığı sorunlardan biri ise, index hızıdır. Kullanıcılar, içeriklerini paylaştıktan sonra 5, 10 veya 24 saat sonrası içeriklerinin Google veya diğer arama motorlarında indexlendiğini görür. Bu durum gerçekten can sıkıcı bir hal alıyor. İndex hızınızı arttırmak için, düzenli olarak içerik girmelisiniz. Hergün içerik giremesenizde, 2 veya 3 günde bir düzenli olarak içerik paylaşmanız gerekmektedir. Düzenli olarak, paylaşım yaptığınızda yakın zaman içinde Google bunu farkedecektir ve index hızınızda bir artma olduğunu göreceksiniz. 

Özgün içerik girmenin dışında yapabileceğiniz 2 tür yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri, içerik girdikten sonra “ping” sitelerinden yardım almaktır. Diğeri işlem ise, WordPress’in kendine ait ping servislerini kullanmaktır. Her iki yöntemde index hızının artması için gereklidir. Fakat burada önemli bir husus bulunmaktadır. Asla aşırıya kaçmadan bu işlemi gerçekleştirin. Dilerseniz yararlanabileceğiniz ping adreslerini verelim.

Google Blog Ping – Google’ın kendi ping servisidir. 

Ping-o-Matic! – Kaliteli bir ping servisidir. Ayrıca kullanımı kolaydır.

Pingler – Bu adresten birçok ping sitesini seçebilir ve sitenizi pinglettirebilirsiniz.

WordPress’in kendi ping servislerini kullanmak içinse, WP-Admin panelinimizden Ayarlar Yazma sayfasından ping servislerini ekleyebilirsiniz. Ping servislerini nasıl bulacağım diye sorarsanız, bu konuda en güvenilir yer WordPress’in kendi güncel ping servislerinin bulunduğu adresidir. http://codex.wordpress.org/Update_Services buradan güncel ping servislerine ulaşabilirsiniz. Daha önce de belirttiğim gibi, aşırıya kaçmadan kullanmanızı tavsiye ederim. Aksi halde yararı değil, zararı dokunabilir.

Bir önceki yazımız olan WordPress » Üyelik Sistemi (Detaylı Anlatım) başlıklı makalemizde wordpress üyelik eklentisi ve wordpress üyelik sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.