WordPress » Özel Alan Ekleme

Merhaba arkadaşlar, bugün ele alacağım konu ise WordPress’te özel alan ekleme özelliğini açma ve kullanma yöntemidir. Aslında çok basit bir şekilde herkesin yapabileceği birşey. Özel alanlar birçok işe yarar örnek vericek olursak, bir film siteniz var ve seri filmleri X Men 1-2-3-4-5 gibi filmleri birbirine bağlamak istiyorsunuz ve burada devreye wordpress’in bize sunduğu Özel Alan özelliği giriyor. İsterseniz sizi daha fazla merakta bırakmadan hemen anlatıma geçelim.

Öncelikle yeni yazı ekleme alanına gelelim ve sağ üst köşede bulunan Ekran Tercihleri alanına tıklayalım. Açılan pencerede Özel Alan kutucuğunu işaretleyelim. 

wordpress-ozel-alan

Daha sonra alt tarafta bir alan beliricek bu alanda eklemek istediğiniz özel alanı seçerek istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu konumuzda buraya kadardı herhangi bir sorununuz olursa yorum bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ayesoft v4 Film Teması [ÜCRETSİZ] başlıklı makalemizde ayesoft film teması v4, ayesoft v4 film teması ve ayesoft v4 indir hakkında bilgiler verilmektedir.