WordPress » Şifre Sıfırlama

WordPress kullanıcılarının büyük problemlerinden biride, şifrelerini unutmalarıdır. Bu problem yüzünden, bilgisi olmadan birçok kullanıcı yeniden wordpress’i kurmak zorunda kalıyor. Size cPanel’inizi kullanarak wordpress şifre sıfırlamayı göstereceğim. 

1-) Siteniz internet üzerinde ki bir sunucu da yani barınıyorsa, WP panel’e giriş yapmadan “Şifremi Sıfırla” diyerek mail veya kullanıcı adınızı yazıp mail’e gelen şifre sıfırlama talimatıyla bu işi halledebilirsiniz.

2-) Eğer localhost’ta barınıyorsa, cPanel kullanarak şifre sıfırlamanız gerekecek.

cPanel – WordPress Şifre Sıfırlama

cPanel’e giriş yapmak için genelde kullanılan yöntem siteadi.com:2083‘tür. cPanel’e giriş yaptıktan sonra, Veritabanları bölümünde phpMyAdmin’e tıklayalım. Sol bölümden wordpress’in kurulu olduğu veritabanımızı seçelim. Veritabanını seçtikten sonra, tekrar sol tarafta bulunan wp_users bölümüne tıklayalım. Açılan sayfada, kendi admin kullanıcınızı bulun ve düzenle butonuna tıklayın.

Daha sonra, user_pass bölümünün karşısında karmaşık bir şifreleme göreceksiniz. O şifreyi silin ve e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e bu verdiğim şifreyi yazın. Kaydet dedikten sonra, wordpress admin şifreniz 123456 olacaktır. Artık wordpress panelinize giriş yapıp şifrenizi değiştirebilirsiniz. 

Kolay gelsin.

Bir önceki yazımız olan WordPress » .htaccess ile Wp-Login Şifreleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.