WordPress » Sonraki Yazı Linki

Merhaba değerli okuyucularım, uzun bir aradan sonra tekrar sizinleyim. Bazı iş nedenleri dolayısıyla blog’a uzun süredir içerik giremedim. Fakat, bugün bomba gibi bir paylaşım yapacağım. Birçok kişinin merak ettiği ve aradığı bir kod diyebiliriz. Evet, WordPress Sonraki Yazı kodunu paylaşacağım. Bu kod, size SEO açısından büyük bir fayda sağlamanıza yardımcı olacaktır. Bir sonraki veya bir önceki yazınızın linklerini göstermeniz site içi linkleme olarak SEO bakımından sitenizi olumlu yönde etkiliyor. Bu işi eklenti kullanarakta yapabilirsiniz. Fakat benim şahsi fikrim eklentiye gerek olmadığıdır. Eklenti kullanmak SQL sorgu sayısını arttıracağı için, otomatikman sitenizi de yoracaktır. Yani yavaşlatacaktır diyebiliriz. Eklenti kullanmak isteyenler için, SEO Hocası‘nın yapımcısı olduğu WordPress Sonraki Yazı Eklentisini en altta paylaşacağım.

Öncelikle kodu ekledikten sonra sitenizde nasıl bir görünüme sahip olacağını görelim.

wordpress-sonraki-yazi

Kod:

[php]<table width="100%"><tr><td width="50%" align="left" valign="top">
Önceki Yazı << <?php previous_post_link(‘<strong>%link</strong>’); ?>
</td><td width="50%" align="right" valign="top">
Sonraki Yazı >> <?php next_post_link(‘<strong>%link</strong>’); ?>
</td></tr></table>[/php]

Şimdi ise, eklenti kullanmak isteyenler için WordPress Sonraki Yazı Eklentisini aşşağıda ki adresten indirerek veya WordPress eklenti bölümünden Sonraki Yazı Eklentisi diye aratıp yükleyebilirsiniz.

WordPress Sonraki Yazı Eklentisi İNDİR

Bir önceki yazımız olan WordPress » Şifre Sıfırlama başlıklı makalemizde phpMyAdmin şifre sıfırlama, wordpress şifre kırma ve wordpress şifre sıfırlama hakkında bilgiler verilmektedir.