WordPress » WP-Admin Zenginleştirme

wordpress-wp-admin-düzenlemeMerhabalar, bugün  WP-Admin giriş panelini düzenlemeyi, daha doğrusu zenginleştirmeyi göstereceğim. İstediğiniz herhangi bir loguyu, 274×65 boyutlarından büyük olmaması şartıyla, giriş panelinizde ki WordPress logosu ile değiştirebilirsiniz. Ayrıca logoya tıklandığında ister kendi sitenize, isterseniz başka bir siteye link yönlendirmesi ve çıkış yapıldığında ana sayfaya gidilmesini sağlayabilirsiniz.

Öncelikle temanızın, functions.php dosyasına WP-Admin Panelinden veya Ftp aracılığı ile girerek altta vereceğim kodu uygun bir yere ekleyelim.

function anilmorekahraman_logo() {
echo '<style type="text/css">
h1 a {background-image: url("http://www.siteadresi.com/wp-content/uploads/logo.png") !important; }
</style>';
}
add_action('login_head', 'anilmorekahraman_logo');

 Yukarıda verdiğim kod kısmında, resim yolunu kendinize göre değiştirin. Bu işlem sonrasında, Admin panel logosu sorunsuz bir şekilde değişmiş olacaktır. Şimdi logoya link verelim.

Logoya link vermek istiyorsak, aşşağıda vereceğim kodu tekrardan temanızın functions.php dosyasına eklemeniz gerekecektir.

function anilmorekahraman_logo_link($url) {
return home_url();
//aşağıdaki gibi de kullanabilirsiniz
//return 'http://www.siteadresiniz.com';
}
add_filter( 'login_headerurl', 'anilmorekahraman_logo_link' );

 Şimdi ise Admin veya kullanıcılar panelden çıkış yaptığında, otomatik olarak ana sayfaya yönlendirmeyi sağlayan kodu paylaşacağım. Vereceğim kodu da, functions.php‘ye ekleyiniz.

function anilmorekahraman_anasayfaya_yonlendirme(){
wp_redirect( home_url() );
exit();
}
add_action('wp_logout','anilmorekahraman_anasayfaya_yonlendirme');

 Şimdilik WP-Admin paneli zenginleştirmeleri bu kadardır. Daha sonra, yeni paylaşımlar ile zenginleştirmeye devam edeceğiz. 

Yakup Hoca’ya teşekkürler.

Bir önceki yazımız olan WordPress » Eklentisiz Son Tweet Gösterme başlıklı makalemizde eklentisiz son tweet gösterme ve wordpress son tweet gösterme hakkında bilgiler verilmektedir.