Youtube’dan Dofollow Backlink Alma!

Merhaba okurlarım, backlink  bütün site sahipleri için önemli bir etkendir. Backlink almak, sıralamada yükselmenizi ve PR değerinizin artmasını sağlar. Günümüz sitelerinden Youtube dünyanın en bilinen sosyal sitelerinden biridir. PR9 olması da ayrı bir güzelliği. Bugün, PR değeri 9 olan Youtube‘dan dofollow backlink nasıl alınır onu anlatacağım. Çok basit ve herkesin yapabileceği bir işlemdir. 

İlk yapacağımız işlem bir Gmail hesabı açmak olacak. Eğer Gmail hesabınız var ise, Youtube.com’a giriş yapalım. Giriş yaptıktan sonra, youtube.com/verify adresinden telefon ve mail adresimizi doğrulayalım. Bu işlemi başarı ile gerçekleştirdiysek, aşşağıda ki adımları izleyiniz.

Youtube anasayfa’da sağ üst köşede bulunan Ayarlar simgesine tıklayalım ve açılan sekmede Video Yöneticisi bölümüne tıklayalım.

youtube-video-yoneticisi

Daha sonra bizi aşşağıda ki sayfaya yönlendirecektir. Bu sayfada, sol bölmede bulunan Kanal Ayarları bölümünün alt sekmesinde bulunan Gelişmiş seçeneğine tıklayalım.

youtube-kanal-ayarlari

Açılan sayfada, İlişkilendirilmiş Web Sitesi alanına site adresimizi yazalım ve ekle diyelim.

youtube-iliskilendirilmis-web-sitesi

Bu işlemleri hallettikten sonra, Web Yöneticisi Araçları bölümüne giderek sitenizi doğrulamayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan WM Aracı Ailesine Katıl! başlıklı makalemizde seo analiz, sıra bulucu ve site analiz hakkında bilgiler verilmektedir.